Nerovnováhy na trhu práce Itálie

Autor(ka) práce: Rieglová, Anna
Vedoucí práce: Hnát, Pavel
Oponenti práce: Němcová, Ingeborg
Procedura makroekonomických nerovnováh, zavedená Evropskou komisí v důsledku finanční a dluhové krize, Itálii již několik let řadí mezi země s nadměrnými makroekonomickými nerovnováhami. Cílem práce je identifikace hlavní makroekonomické nerovnováhy Itálie a představit vládní návrhy vedoucí k jejímu odstranění. První kapitola sleduje vnitřní a vnější makroekonomickou pozici země na základě indikátorů Procedury. Druhá kapitola se již zaměřuje na zjištěnou nerovnováhu v podobě pracovního trhu, její součástí je analýza pracovního trhu a poukázání na jeho strukturální nerovnováhy. Třetí kapitola řeší nezaměstnanost mladých v Itálii jako součásti strukturálních nerovnováh a představuje návrhy vlády vedoucí k odstranění této vnitřní makroekonomické nerovnováhy.
Klíčová slova: makroekonomické nerovnováhy; pracovní trh Itálie; nezaměstnanost mladých
Název práce: Imbalances of the labour market in Italy
Autor(ka) práce: Rieglová, Anna
Vedoucí práce: Hnát, Pavel
Oponenti práce: Němcová, Ingeborg
The Macroeconomic imbalance procedure, initiated by European commission as a result of the financial and sovereign debt crisis, classifies Italy as a country with excessive macroeconomic imbalances. The aim of the thesis is to identify the main macroeconomic imbalance and present government's proposals for its removal. The first chapter monitors Italy's external and internal macroeconomic position based on the 14 indicators of the Procedure. The second chapter focuses on the labour market as the identified imbalance, and includes its analysis and highlights its structural imbalances. The third chapter addresses youth unemployment as a part of the structural imabalances and introduces government's measures to remove this lasting internal macroeconomic imbalance.
Klíčová slova: macroeconomic imbalances; labour market in Italy; youth unemployment

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů