Návrh metodiky testování mobilních aplikací

Název práce: Návrh metodiky testovania mobilných aplikácií
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zameriava na oblasť mobilného testovania a jeho špecifiká. Hlavným cieľom práce je vytvorenie metodiky testovania mobilných aplikácií, ktorá práve tieto špecifiká zohľadňuje. Práca je rozdelená do troch hlavných častí. Prvá časť vymedzuje pojmy týkajúce sa mobilných zariadení, sietí a aplikácií, ale i vybraných častí z teórie testovania softwaru. Záver teoretickej časti ponúka prehľad špecifických aspektov testovania mobilných aplikácií vrátane odporúčaní a príkladov ako ich adresovať. Druhá časť sa venuje posúdeniu vhodnosti existujúcich metodík vývoja softwaru pre mobilné testovanie, na základe predtým definovaných požiadaviek. Praktická časť diplomovej práce sa už sústredí na samotný návrh metodiky so všetkými jej dielčími časťami ako role, úlohy, pracovné produkty, návody a životný cyklus. Kľúčové prvky metodiky sú následne overené na vybranej mobilnej aplikácii.
Klíčová slova: mobilné aplikácie; mobilné testovanie; metodika; MMSP; testovanie softwaru
Název práce: Design of mobile application testing methodology
Jazyk práce: Slovensky
The thesis focuses on the area of mobile testing and its specifics. Its main goal is to develop a methodology of mobile application testing which takes these specifics into account. The thesis is divided into three main parts. The first part defines the terms related to mobile devices, networks and applications but also to software testing theory. The end of the theoretical part offers an overview of the specific aspects of mobile application testing with recommendations and examples to address them included. The second part is dedicated to the assessment of suitability of the existing software development methodologies for mobile testing which is based on the previously defined requirements. Practical part of the thesis deals with the actual designing of the methodology with all its relevant parts such as roles, tasks, work products, manuals and its lifecycle. Key elements of the methodology are then verified on an actual mobile application.
Klíčová slova: methodology; MMSP; software testing; mobile testing; mobile applications
Název práce: Návrh metodiky testování mobilních aplikací
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zaměřuje na oblast mobilního testování a jeho specifika. Hlavním cílem práce je vytvoření metodiky testování mobilních aplikací, která právě tyto specifika zohledňuje. Práce je rozdělena do tří hlavních částí. První část vymezuje pojmy týkající se mobilních zařízení, sítí a aplikací, ale i vybraných částí z teorie testování softwaru. Závěr teoretické části nabízí přehled specifických aspektů testování mobilních aplikací včetně doporučení a příkladů jak je adresovat. Druhá část se věnuje posouzení vhodnosti stávajících metodik vývoje softwaru pro mobilní testování, na základě dříve definovaných požadavků. Praktická část diplomové práce se již soustředí na samotný návrh metodiky se všemi jejími dílčími částmi jako role, úkoly, pracovní produkty, návody a životní cyklus. Klíčové prvky metodiky jsou následně ověřeny na vybrané mobilní aplikaci.
Klíčová slova: mobilní testování; metodika; MMSP; testování softwaru; mobilní aplikace

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií