Název práce: Analýza čerpání dotací u veřejného a soukromého subjektu včetně specifik řízení projektů podpořených z fondů EU
Autor(ka) práce: Lejsek, Filip
Vedoucí práce: Hrůzová, Helena
Oponenti práce: Uhlík, Filip
Diplomová práce se zabývá provedením analýzy čerpání dotací u veřejných a soukromých subjektů a stanovením specifik řízení projektů podpořených z fondů EU u různých typů příjemců dotací. Práce může sloužit jako metodická podpora pro potencionální žadatele o podporu z fondů EU. Práce bude analyzovat fond ROP NUTS II Jihozápad, který byl zásadním fondem pro čerpání dotací v období 2007 – 2013 v Jihočeském a Západočeském kraji. Práce obsahuje zpracování návrhu vylepšení postupů pro veřejné a soukromé subjekty ke zvýšení úspěšnosti čerpání dotací na jejich projekty v oblasti fondů EU. Jsou analyzována specifika a odlišnosti v projektovém řízení u různých typů příjemců dotace z důvodu identifikace klíčových postupů a stanovení doporučení pro jednotlivé subjekty při přípravě projektových žádostí.
Klíčová slova: příjemce; projektové řízení; dotace; fondy EU; Projekt
Název práce: Analysis of the use of subsidies for public and private entities, including the specifics of projects supported by EU funds
Autor(ka) práce: Lejsek, Filip
Vedoucí práce: Hrůzová, Helena
Oponenti práce: Uhlík, Filip
The aim of this diploma thesis is to analyse the use of subsidies from public and private subjects and to determine the specifics of project management supported by EU funds for different types of beneficiaries. The thesis can serve as methodological support for potential applicants for EU funding. This thesis will analyse the ROP NUTS II Southwest Fund, which was a major fund for providing subsidies in the period 2007 - 2013 in the South Bohemian and West Bohemian regions. Improvements for public and private entities to increase the success of subsidies for their projects is included in the thesis. Specifics in the project management for different types of subsidy beneficiaries are analysed in order to identify key procedures and to set recommendations for individual entities in the preparation of project applications.
Klíčová slova: project management; Project; EU funds; subsidy ; beneficiary

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská