Financování nemovitostí a výše úvěrů v krajích České republiky

Název práce: Financování nemovitostí a výše úvěrů v krajích České republiky
Autor(ka) práce: Budinská, Lucie
Vedoucí práce: Votava, Libor
Oponenti práce: Renata, Roubíčková
Diplomová práce s názvem „Financování nemovitostí a výše úvěrů v krajích České republiky“se zabývá problematikou financování bydlení. První část práce přibližuje hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. Je zde zmíněn i nový spotřebitelský zákon, který hypoteční trh významně ovlivnil. Druhá část práce se zaměřuje na hlavní cíl a to najít faktory, které v jednotlivých krajích výši hypotečních úvěrů ovlivňují. K naplnění tohoto cíle byla použita korelační analýza. Mezi zkoumané faktory patří mzda, nezaměstnanost, kupní cena nemovitostí, hrubý domácí produkt a další. Konec práce obsahuje kratší dotazník, který se zaměřuje na hodnocení hypotečních poradců. Výstupem je doporučení jak poradce hodnotit.
Klíčová slova: Úvěr ze stavebního spoření; Hypoteční úvěr; Bydlení; Korelační koeficient
Název práce: Financing of Real Estate and Amount of Loans in the Regions of the Czech Republic
Autor(ka) práce: Budinská, Lucie
Vedoucí práce: Votava, Libor
Oponenti práce: Renata, Roubíčková
The diploma thesis with title "Financing of Real Estate and amount of Loans in the Regions of the Czech Republic" deals with the issue financing of housing. The first part describes mortgage loans and loans from building savings. There is also mentioned a new consumer law which has significantly influenced the mortgage market. The second part of the thesis focuses on the main objective and it is to find the factors influencing the amount of mortgage loans in individual regions. To achieve this goal was used a correlation analysis. Among the examined factors are wages, unemployment, purchase price of real estate, gross domestic product and others. The end of the work contains a shorter questionnaire which focuses on the evaluation of mortgage advisers. The output is a recommendation how to evaluate the advisers.
Klíčová slova: Correlation coefficient; Loan from building savings; Mortgage loan; Housing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu