Využívání produktů finančního trhu k financování bydlení

Název práce: Využívání produktů finančního trhu k financování bydlení
Autor(ka) práce: David, Jakub
Vedoucí práce: Votava, Libor
Oponenti práce: Marek, David
Diplomová práce „Využívání produktů finančního trhu k financování bydlení“ se zabývá procesem financování bydlení od výběru bydlení, přes volbu vhodného způsobu financování až po zajištění úvěru v podobě neživotního pojištění. Cílem práce je nalézt kritéria, podle kterých je vhodné při volbě typu bydlení a jeho zajišťování postupovat. To vše bude zobrazeno na konkrétním modelovém příkladu za pomoci analýzy finančního trhu, ukazatele price to rent ratio a rozhodovacího stromu. V závěru práce bude provedeno shrnutí zjištěných faktů a dáno doporučení ke snížení financování celkových finančních nákladů při zajišťování bydlení.
Klíčová slova: financování; hypotéka; stavební spoření; úvěr; bydlení
Název práce: Use of Financial Market Products to Housing Financing
Autor(ka) práce: David, Jakub
Vedoucí práce: Votava, Libor
Oponenti práce: Marek, David
This thesis "The Use of Financial Market Products to Housing Financing" aims to explore the process of house financing; in a holistic way, from the choice of housing to the selection of the right tools for financing. Furthermore, financial products such as mortgages and loans for housing are explored in a complex way. The main aim of this dissertation is to define a set of parameters that can improve the process and efficiency of financial tools, broadly used in contemporary house financing market. The practical implementation of such financial tools is critically discussed and analysed within the content of this paper. Furthermore, an example is discussed and illustrated by using the /financial market analysis, the price to rent ratio and the decision tree/. The study will be concluded with a review of findings and a list of recommendations that can be implemented to reduce the overall costs of financial tools that are used in house financing.
Klíčová slova: mortgage; building savings; credit; housing; financing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu