Finanční analýza a mezipodnikové srovnání

Název práce: Finanční analýza a mezipodnikové srovnání
Autor(ka) práce: Šimáčková, Markéta
Vedoucí práce: Jánský, Jaroslav
Oponenti práce: Sabolovič, Mojmír
Tato diplomová práce se zabývá finanční analýzou a mezipodnikovým srovnáním vy-braných dodavatelů a výrobců dílů pro automobilový průmysl. V teoretické části jsou blíže představeny jednotlivé ukazatele a metody využívané ve finanční analýze a mezipodnikovém srovnání. Praktická část se následně zabývá aplikací jednotlivých ukazatelů a provedením finanční analýzy u společností Magna Exteriors (Bohemia) s.r.o., SAS Autosystemtechnik s.r.o. a RECTICEL Interiors CZ s.r.o. pro období roku 2012-2016. Součástí diplomové práce je také mezipodnikové srovnání pomocí vy-braných poměrových ukazatelů a komparačních metod. V závěru diplomové práce jsou shrnuty výsledky finanční analýzy a provedena doporučení pro jednotlivé pod-niky.
Klíčová slova: Finanční analýza; Mezipodnikové srovnání; Bankrotní a Bonitní modely,; Spider analýza; Automobilový průmysl
Název práce: Financial Analysis and Intercompany Comparison
Autor(ka) práce: Šimáčková, Markéta
Vedoucí práce: Jánský, Jaroslav
Oponenti práce: Sabolovič, Mojmír
This diploma thesis is focused on the financial analysis and intercompany comparison of chosen suppliers and manufacturers from the automotive industry. The theoretical part is consisted of the introduction of the indicators and methods used in the financial analysis and intercompany comparison. The main part of the thesis is dedicated to the practical use of the methods and indicators demonstrated by the financial analysis of the companies Magna Exteriors (Bohemia) s.r.o., SAS Autosystemtechnik s.r.o. and RECTICEL Interiors CZ s.r.o. for the years 2012-2016. Important part of the thesis is also intercompany comparison using selected ratios and comparative methods. The results of the financial analysis and intercompany comparison are summarized in the conclusion of the diploma thesis followed by the recommendations for the analyzed companies.
Klíčová slova: Financial analysis; Intercompany comparison; Bankruptcy and Credibility models; Spider analysis; Automotive industry

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu