Zálohování dat ve středních a velkých podnicích

Název práce: Zálohování dat ve středních a velkých podnicích
Autor(ka) práce: Svatošová, Markéta
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Růžička, Bohuslav
Bakalářská práce se zabývá zálohováním dat ve středních a velkých podnicích. Nejprve předkládá teoretický základ, kde čtenáře seznamuje s pojmy zálohování, archivace, deduplikace, komprese, zrcadlení, popisuje možná zálohovací média. Zabývá se také jednotlivými typ záloh (úplná, inkrementální, rozdílová). Práce také charakterizuje některé zálohovací systémy na trhu a nejnovější trendy v této oblasti. Dále obsahuje obecně vyřešené úlohy řízení zálohování a řízení archivace v podniku, zpracované dle systému managementu byznys informatiky (MBI). Hlavním cílem práce je zhodnotit proces zálohování v konkrétní společnosti. Pro tento účel je vypracovaná případová studie, kde je popsán současný stav zálohování a archivace, analýza rizik současného procesu a doporučení na vylepšení. Při analýze a hodnocení se vychází ze znalostí a informací uvedených v teoretické části práce.
Klíčová slova: zálohování; archivace; řízení IT; Commvault; zálohovací systémy
Název práce: Data backup in medium and large-sized businesses
Autor(ka) práce: Svatošová, Markéta
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Růžička, Bohuslav
This bachelor thesis focuses on data backup in medium and large-sized businesses. First, it presents theoretical base, introduces the basic terms, such as backup, archiving, deduplication, compression, mirroring and describes possible backup media. The thesis also characterizes some backup systems available on the market and presents some of the newest trends in this area. It contains descriptions of two business tasks -Backup Management and Archiving Management. The main goal of this thesis is to evaluate the backup process in particular company. For this purpose, the thesis contains a case study with a description of the current status of the backup process, risk analysis and recommendations for improvement. Analysis and evaluation come out from the knowledge and information in the theoretical part of this thesis.
Klíčová slova: backup; archiving; IT management; Commvault; backup systems

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika