Návrh referenčních pravidel datové kvality pro bankovní sektor

Název práce: Návrh referenčních pravidel datové kvality pro bankovní sektor
Autor(ka) práce: Brada, Michal
Vedoucí práce: Matějka, Martin
Oponenti práce: Novotný, Ota
Tato bakalářská práce se zabývá tématem datové kvality a představuje referenční kontroly datové kvality pro bankovní společnosti.Cílem práce je představit tématiku datové kvality, za pomoci shrnutí poznatků dané oblasti a následně navrhnout a implementovat referenční kontroly datové kvality na modelu datového skladu bankovní společnosti.Práce je rozdělena do tří částí, z nichž první teoretická část shrnuje poznatky z oblasti datové kvality, jmenuje primární dimenze datové kvality, popisuje možné příčiny chyb v datech a nakonec uvádí nejčastější důsledky užití nekvalitních dat. Druhá, praktická část představuje několik referenčních kontrol datové kvality a dále je zde představeno prostředí, pro které jsou kontroly vyvíjeny. Ve třetí části jsou vytvořené kontroly použity na referenčním modelu datového skladu bankovní společnosti.
Klíčová slova: datová kvalita; kontrola datové kvality; datový sklad
Název práce: Proposal of referential data quality rules for the banking sector
Autor(ka) práce: Brada, Michal
Vedoucí práce: Matějka, Martin
Oponenti práce: Novotný, Ota
This bachelor thesis deals with data quality and presents referential data quality checks for banking companies.The aim of the thesis is to introduce the data quality theme, by summarizing the knowledge of the given area and subsequently to design and implement data quality checks upon referential data model of the banking company.The thesis is divided into three parts, the first theoretical part summarizes data quality, names the primary dimensions of data quality, describes the possible causes of errors in the data, and ultimately gives the most frequent consequences of using poor quality data. The second, practical part consists of several data quality referential checks and presents the environment for which the checks are developed. In the third part, the created checks are applied to the benchmark model of the bank's data warehouse.
Klíčová slova: data quality check; data quality; data warehouse

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky