Autor práce: Škoda, Jan
Typ práce: Bakalářská práce
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Osoba oponující práci: Řepa, Václav

Název práce: Analyzujte současný stav a perpektivy prací v oblasti obecné umělé inteligence (AGI)
Typ práce: Bakalářská práce
Abstrakt: Ve své práci charakterizuji postavení obecné umělé inteligence v rámci umělé inteligence. Analyzuji současný stav prací, které se zabývají obecnou umělou inteligencí a jejím historickým vývojem. Rozebírám současný stav obecné umělé inteligence, především poslední pokroky. Dále popisuji jednotlivé přístupy a postupy vědců, kteří se snaží obecnou inteligenci vyvinout. Rozděluji jednotlivé oblasti a představy o dalším vývoji AGI. Ke konci své práce popisuji, co to vlastně je technologická singularita a rozebírám souvislost s obecnou umělou inteligencí. Analyzuji současné názory na dosažitelnost technologické singularity.
Klíčová slova: umělá inteligence; obecná umělá inteligence; AGI; technologická singularita

Studijní program a Studijní obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Fakulta informatiky a statistiky
Název katedry: Katedra informačních technologií

Překlad názvu: Analyze the current state and issues of the works in the field of Artificial General Intelligence (AGI)
Typ práce: Bachelor thesis
Abstrakt: In my work I characterize the position of general artificial intelligence within artificial intel-ligence. I represent the current state of work dealing with general artificial intelligence and its historical development. I analyze the current state of general artificial intelligence, espe-cially the latest advances. I also describe the different approaches and practices of scien-tists who are trying to develop general intelligence. I divide field to the different areas and ideas about the further development of AGI. At the end of my work, I describe what is technological singularity and I am discussing the connection with general artificial intelli-gence. I analyze current views on the feasibility of technological singularity.
Klíčová slova: AGI; artificial general intelligence; technological singularita; artificial intelligence

Studijní program a Studijní obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Faculty of Informatics and Statistics
Název katedry: Department of Information Technologies

Datum zadání práce: 10. 2. 2018
Datum podání práce: 2. 5. 2018
Datum obhajoby: 2018
Výsledek obhajoby: -

Hlavní práceSoubor bude zveřejněn po obhajobě

Identifikátor Odkaz identifikátoru je funkční pouze u obhájených prací.