Finanční gramotnost studentů vysokých škol v roce 2017

Autor(ka) práce: Martínková, Kamila
Vedoucí práce: Barák, Vladimír
Oponenti práce: Krebs, Vojtěch
Bakalářská práce poskytuje komplexní vhled do problematiky finanční gramotnosti, kterou popisuje na skupině vysokoškolských studentů. Teoretická část vymezuje teoretické pojmy spjaté s finanční gramotností, dále aktuální situaci v České republice a podporu vzdělávání a nakonec představení jednotlivých finančních produktů. Praktická část obsahuje statistická data získaná nejen z výzkumného šetření v rámci této práce, ale i z dalších průzkumů pro ucelenější pohled do problematiky.
Klíčová slova: peníze; vysoké školy; vzdělání; finance; finanční gramotnost; studenti
Název práce: Financial literacy of university students in 2017
Autor(ka) práce: Martínková, Kamila
Vedoucí práce: Barák, Vladimír
Oponenti práce: Krebs, Vojtěch
The bachelor thesis provides a comprehensive insight of issue of financial literacy which is described on university students. The theoretical part defines theoretical terms which are connected with the theme of financial literacy, furthermore actual situation in the Czech Republic and support of education and finally presentation of financial products. The practical part of the thesis implies data obtained through qustionnaire survey in this thesis and also stats from another researches for compacted insight to this issue.
Klíčová slova: finance; students; money; university; financial literacy; education

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky