Makroekonomický vývoj Maďarska po vstupu do EU

Autor(ka) práce: Vencourová, Klára
Vedoucí práce: Nečadová, Marta
Oponenti práce: Makovský, Petr
Bakalářská práce se věnuje makroekonomické analýze Maďarska po vstupu do Evropské unie. Po představení teoretických východisek a použité metodologie jsou rovněž nastíněna interpretační omezení ukazatele HDP a v této souvislosti také představeny některé alternativní ukazatele, především hrubý národní důchod a reálný hrubý domácí důchod. Hlavním cílem práce je analýza vývoje HDP v Maďarsku mezi lety 2004-2017. Práce analyzuje vývoj HDP ve zvoleném období metodou výdajovou, výrobní a důchodovou.
Klíčová slova: Maďarsko; HDP; HND; HPH; Makroekonomická analýza
Název práce: Macroeconomic analysis of Hungary after the accession to the European Union
Autor(ka) práce: Vencourová, Klára
Vedoucí práce: Nečadová, Marta
Oponenti práce: Makovský, Petr
This thesis is devoted to the macroeconomic analysis of Hungary after it became the member of the European Union. After outlining the theoretical foundations and used methodology, it describes basic interpretive limitations of GDP indicators and in connection with it, it presents some alternative indicators, particularly gross national income. The main goal of the thesis is to analyse the development and the structure of GDP in Hungary in the years 2004-2017. The development of GDP in the chosen period is analysed by the expenditure approach, the production approach and the income approach.
Klíčová slova: Macroeconomic analysis; Hungary; GDP; GVA; GNI

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská