Finanční analýza Air Bank a.s

Autor(ka) práce: Straka, Filip
Vedoucí práce: Cibulka, Jakub
Oponenti práce: Plíva, Rostislav
Bakalářská práce s názvem „Finanční analýza Air Bank a.s.“ je zaměřena na hodnocení finanční situace a vývoje hospodaření Air Bank v letech 2012-2016. V první části práce je teoreticky charakterizována finanční analýza bankovních institucí, jsou rozebrány nejdůležitější části analýzy a klíčové poměrové ukazatele. Konkrétně se jedná o ukazatele kvality bankovních aktiv, rentability, likvidity a kapitálové přiměřenosti. Další část se věnuje představení společnosti Air Bank a následné analýze její finanční pozice na základě metodiky popsané v teoretické části. Dosažené výsledky analýzy jsou poté, společně s celkovým hodnocením finanční situace Air Bank, shrnuty v závěru práce.
Klíčová slova: banka; finanční analýza; rentabilita; kapitálová přiměřenost; likvidita
Název práce: Financial analysis of Air Bank a.s
Autor(ka) práce: Straka, Filip
Vedoucí práce: Cibulka, Jakub
Oponenti práce: Plíva, Rostislav
The bachelor thesis titled “Financial analysis of Air Bank a.s.” is focused on the assessment of financial conditions and development of the economy of Air Bank within years 2012-2016. The first part theoretically characterises the financial analysis of bank institutions and evaluates the important components of the analysis and key ratios. Specifically, it consists of ratios measuring the quality of bank assets, profitability, liquidity and capital requirements. The next part aims to introduce Air Bank company and further examine its financial position according to the methodology thoroughly described in theoretical section. Results obtained from conducted analysis of Air Bank are summarized in the conclusion of the thesis, together with the overall evaluation of its financial situation.
Klíčová slova: bank; financial analysis; profitability; liquidity; capital requirements

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví