Analýza kalkulačního systému konkrétního podniku

Název práce: Analýza kalkulačního systému konkrétního podniku
Autor(ka) práce: Synková, Michaela
Vedoucí práce: Petera, Petr
Oponenti práce: Knorová, Kateřina
Tato bakalářská práce je zaměřena na analýzu kalkulačního systému v konkrétním výrobním podniku. Práce je rozdělena na teoretickou a na praktickou část. Teoretická část se zabývá terminologií v oblasti nákladů a kalkulací. Úvodem praktické části je popis společnosti, její organizační struktury a procesu výroby. Hlavním cílem praktické části je především podrobný popis současného stavu kalkulací v podniku a následně jeho zhodnocení a navržení případných změn. Závěrem práce je souhrnné zhodnocení současného systému v podniku a shrnutí navržených změn.
Klíčová slova: kalkulce; kalkulační systém; kalkulační vzorec; náklady; controller
Název práce: Analysis of a company's calculation system
Autor(ka) práce: Synková, Michaela
Vedoucí práce: Petera, Petr
Oponenti práce: Knorová, Kateřina
The bachelor thesis is aimed to analysis of costing system of the specific production plant. The thesis is divided to a theoretical and a practical part. The theoretical part is dealing with a terminology in a field of cost and calculations. The introduction of the practical part is a description of the company, its’ organization structure and a production process. The main objective of the practical part is mainly a detailed description of the current calculation state in the company and following evaluation and a suggestion of potential changes. The conclusion of the thesis is a summarizing evaluation of the current system in the company and summarization of the suggested changes.
Klíčová slova: costing system; costing; costing model; costs; controller

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra manažerského účetnictví