TRANSMISNÍ MECHANISMY MĚNOVÉ POLITIKY ČNB

Autor(ka) práce: Kotková, Veronika
Vedoucí práce: Koderová, Jitka
Oponenti práce: Čermáková, Daniela
Tato bakalářská práce je celkovým zhodnocením transmisních mechanismů ČNB za celé období od vzniku České republiky až do současnosti. Analyzuje plnění inflačních cílů porovnáním naměřených hodnot inflace s cíli. Inflační cíle většinou nebyly dodrženy, v měnovém transmisním mechanismu byly většinou nadstřeleny, u cílování inflace naopak podstřeleny. Návrat inflace do cíle zajistil až kurzový závazek, který se též podílel na obnovení hospodářského růstu.
Klíčová slova: měnová politika; měnový transmisní mechanismus; cílování inflace; Česká národní banka
Název práce: Transmission mechanisms of the monerary policy of the Czech national bank
Autor(ka) práce: Kotková, Veronika
Vedoucí práce: Koderová, Jitka
Oponenti práce: Čermáková, Daniela
This bachelor thesis is an overall evaluation of the CNB transmission mechanisms for the entire period from the formation of the Czech Republic till the present. It analyzes the fulfillment of inflation targets by comparing measured inflation figures with the targets. The inflation targets were mostly not met, they were mostly outreached in the monetary transmission mechanism, while in inflation targeting they were shot down. The return of inflation to the target was achieved only by the exchange rate commitment, which also contributed to the recovery of economic growth.
Klíčová slova: Czech national bank; Monetary transmission mechanisms; Inflation targeting; Monetary policy

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky