Finanční analýza a prognóza budoucího vývoje Blatenská ryba, spol. s r. o

Název práce: Finanční analýza a prognóza budoucího vývoje Blatenská ryba, spol. s r. o
Autor(ka) práce: Kratochvílová, Kateřina
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Menzl, Vojtěch
Cílem této bakalářské práce je provést finanční analýzu společnosti Blatenská ryba, spol. s r. o. za období 2011 až 2016 a nastínit její nejpravděpodobnější budoucí vývoj v roce 2017. Práce je rozdělena do dvou částí. První metodická část je zaměřena na vysvětlení a popsání techniky výpočtu jednotlivých ukazatelů. Druhá praktická část tyto ukazatele aplikuje na dané firmě a jejích konkurenčních podnicích. Je zde také popsán vliv dotací na hospodaření firem v odvětví akvakultury, provedena SWOT analýza a prognóza budoucího vývoje této společnosti. V závěru práce je zhodnoceno celkové zdraví společnosti a její postavení mezi konkurencí.
Klíčová slova: finanční analýza; dotace v odvětví akvakultury; SWOT analýza; prognóza budoucího vývoje; Blatenská ryba, spol. s r. o.
Název práce: Financial analysis and prognosis of future development of Blatenská ryba, spol. s r. o
Autor(ka) práce: Kratochvílová, Kateřina
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Menzl, Vojtěch
Aim of this bachelor thesis is to perform a financial analysis of the company Blatenská ryba, spol. s r. o. for the period 2011 to 2016 and to outline its most likely future development in 2017. The thesis is divided into two parts. The first methodological part is focused on explaining and describing technique of calculating individual indicators. The second practical part applies these indicators to the company and its competing businesses entities. It also describes the impact of subsidies on performance of the aquaculture companies, SWOT analysis and prognosis of future development of the company. At the end of this work, the overall health of the company and its position among the competitors is evaluated.
Klíčová slova: financial analysis; subsidies in the aquaculture sector; SWOT analysis; prognosis of future development; Blatenská ryba, spol. s r. o.

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 14. 11. 2017
Datum podání práce: 5. 6. 2018