Finanční analýza Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o

Autor(ka) práce: Chekanova, Olga
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Menzl, Vojtěch
Cílem této bakalářské práce je provedení finanční analýzy Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o. v období 2012-2016. Práce se skládá ze dvou části. V první metodické části jsou popsány ukazatele a metody, které jsou dále použité v části praktické. V praktické části je pomocí vertikální a horizontální analýzy, analýzy poměrových ukazatelů, bankrotních a bonitních modelů zhodnocená finanční situace podniku, a také v rámci Spider analýzy některé poměrové ukazatele jsou porovnané s konkurencí a odvětvím.
Klíčová slova: Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o. ; Finanční analýza; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; bankrotní a bonitní modely; Spider analýza
Název práce: Financial analysis of Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o
Autor(ka) práce: Chekanova, Olga
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Menzl, Vojtěch
The aim of this bachelor thesis is to carry out a financial analysis of Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o. during the period 2012-2016. The thesis consists of two parts. In the first methodical part, the methods and indicators, which are applied in the practical part, are described. In the practical part, using the vertical and horizontal analysis, financial ratios, bankruptcy and credibility models, the financial situation of the company is evaluated; in addition, there are some of the financial ratios compared with competitors and the industry in a Spider analysis.
Klíčová slova: Financial analysis; horizontal and vertical analysis; financial ratios; bankruptcy and credibility models; Spider analysis; Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 23. 2. 2018