Aspekty zavedení nové linky v mezinárodní osobní letecké přepravě

Název práce: Aspekty zavedení nové linky v mezinárodní osobní letecké přepravě
Autor(ka) práce: Novák, Tomáš
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Tatek, Martin
Tato diplomová práce je zaměřena na problematiku zavedení nové linky v mezinárodní letecké osobní přepravě a na aspekty, se kterými se letecká společnost při tomto procesu musí vyrovnat. První část práce je věnována historii a přiblížení odvětví letectví jako celku. Ve druhé části jsou poté analyzovány jednotlivé aspekty z obecného hlediska. Třetí část je věnována aplikaci těchto klíčových kritérií na konkrétní linku. Při aplikaci je postupováno velmi obdobně jako v případě reálného procesu zavádění nové linky leteckou společností, a to od analýzy tržních příležitostí až po výběr konkrétní destinace. Doplňkem této části je i zhodnocení vlivu zavedení nové mezinárodní linky na obchod mezi dvěma zeměmi.
Klíčová slova: Mezinárodní doprava; Letectví; Nová linka
Název práce: Aspects of introducing a new route in the international passenger air transport
Autor(ka) práce: Novák, Tomáš
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Tatek, Martin
This diploma thesis focuses on the introduction of a new route in the international air passenger transport and on the aspects that the airline has to deal with in this process. The first part is devoted to the history and to the aviation sector as a whole. In the second part, individual aspects are analysed in general terms. The third part is dedicated to the application of these key criteria to a particular route. The application is very similar to the real process of launching a new route by the airline, from the market opportunity analysis to the selection of a particular destination. An addition to this section is also an assessment of the impact of introducing a new international route on trade between the two countries.
Klíčová slova: New route; Aviation; International transport

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod