Hodnocení ekonomické efektivnosti vybraného EPC projektu

Název práce: Hodnotenie ekonomickej efektívnosti vybraného EPC projektu
Jazyk práce: Slovensky
Hlavným cieľom tejto práce je poskytnúť ucelený pohľad na teoretické východiská investičného rozhodovania, priblížiť problematiku špecifického prípadu investičného rozhodovania EPC kontraktov a v závere tieto teoretické poznatky aplikovať pri hodnotení ekonomickej efektívnosti vybraného EPC projektu, konkrétne špecifického projektu v Českej republike, spaľovne s energetickým využitím odpadu. V práci bude okrem hodnotenia ekonomickej efektívnosti vypracovaná aj analýza rizikových parametrov a sledovaná ich citlivosť pri malých zmenách. Prácu bude uzatvárať stručne zhrnutá SWOT analýza. Práca overuje, aké podmienky musia na trhu so spracovaním odpadu a energiami byť, aby bola investícia do zariadenia na energetické využitie odpadu efektívna.
Klíčová slova: Čistá súčasná hodnota; EPC; ZEVO; Financovanie; Odpad; Investičné rozhodovanie
Název práce: Hodnocení ekonomické efektivnosti vybraného EPC projektu
Jazyk práce: Slovensky
Hlavním cílem této práce je poskytnout ucelený pohled na teoretická východiska investičního rozhodování, přiblížit problematiku specifického případu investičního rozhodování EPC kontraktů a v závěru tyto teoretické poznatky aplikovat při hodnocení ekonomické efektivnosti vybraného EPC projektu, konkrétně specifického projektu v České republice, spalovny s energetickým využitím odpadu.V práci bude kromě hodnocení ekonomické efektivnosti vypracována i analýza rizikových parametrů a sledována jejich citlivost při malých změnách. Práci bude uzavírat stručně shrnuta SWOT analýza. Práce ověřuje, jaké podmínky musí na trhu se zpracováním odpadu a energiemi být, aby byla investice do zařízení na energetické využití odpadu efektivní.
Klíčová slova: Investiční rozhodování; Čistá současná hodnota; EPC; ZEVO; Financování; Odpad
Název práce: Evaluation of the economic efficiency of the selected EPC project
Jazyk práce: Slovensky
The main objective of this thesis is to provide a comprehensive view of the theoretical background of investment decisioning, to approach the issue of the specific case of investment decisioning of EPC contracts and at the end to apply these theoretical knowledge in the valuation of economic efficiency of selected EPC project, a specific project in the Czech Republic, incinerators with energy utilization of communal waste.In addition to the evaluation of economic efficiency, the thesis also analyzes the risk parameters and monitor their sensitivity through the small changes. The thesis is summarized by brief SWOT analysis. The thesis also verifies what conditions must be at the market achieved for waste treatment and energy to be effective in investing in plant for energy utilization of communal waste.
Klíčová slova: Investment decisioning; Net Present Value; EPC; Plant for energy utilization of communal waste; Financing; Waste

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku