Exploatace ženského těla v reklamě: sexismus jako marketingový nástroj

Název práce: Exploatace ženského těla v reklamě: sexismus jako marketingový nástroj
Autor(ka) práce: Zwyrtková, Anna-Maria
Vedoucí práce: Horný, Stanislav
Oponenti práce: Sigmund, Tomáš
Diplomová práce zkoumá exploataci ženského těla a sexu v reklamě. Teoretická část se zabývá ideálem ženské krásy, jeho mediálním znázorňováním a následným dopadem na společnost. Jsou zde uvedeny výsledky již provedených zahraničních výzkumů. Dále je popsán vývoj sexu v reklamě, druhy sexuální informace a nákupní cesta spotřebitele. Praktická část zkoumá na základě kvalitativního i kvantitativního výzkumu konkrétní reklamní kampaně, které se objevily ve veřejném prostoru České republiky. Tyto reklamy používaly vyobrazení ženského těla, aniž by jakkoliv souviselo s produktem. Hlavní cíl této práce je průzkum motivace zadavatelů takových reklam a konfrontace s jejich působením na veřejnost.
Klíčová slova: tělo ženy; sex v reklamě; sexismus; sex prodává; nahota v reklamě
Název práce: Exploitation of the female body in advertising: sexism as a marketing strategy
Autor(ka) práce: Zwyrtková, Anna-Maria
Vedoucí práce: Horný, Stanislav
Oponenti práce: Sigmund, Tomáš
The thesis explores the exploitation of a female body and sex in advertising. The theoretical part talks about the ideal image of the woman beauty, its representation in the media and its subsequent impact on society. The first part includes the results of previous researches carried out abroad. It also describes the development of sex in advertising, types of sexual information, as well as the consumer buying process. The practical part is based on qualitative and quantitative research and focuses on specific advertising campaigns which appeared in the public space in the Czech Republic. These ads have used images of the female body without being related to the product. The main objective of the thesis is to investigate the motivation of those who assigned such advertisements as well as to look at the impact the ads have on the public.
Klíčová slova: female body; sex in marketing; sexism; sex sells; naked in advertising

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky