Internetový mem v prostředí sociálních sítí

Název práce: Internetový mem v prostředí sociálních sítí
Autor(ka) práce: Bubák, Tomáš
Vedoucí práce: Sigmund, Tomáš
Oponenti práce: Böhm, David
Práce zkoumá novodobý komunikační trend spojený s nástupem fenoménu zvaným Web 2.0. Teoretická část zjišťuje původ a definici pojmu, poté klasifikuje memy podle několika kritérií a následně popisuje vznik a replikaci internetových memů. V praktické části se práce zaměřuje na analyzování internetových memů českého původu na sociálních sítí, konkrétně na síti Facebook. Práce zkoumá hlavní dvě fanouškovské stránky věnující se internetovým memům z českého prostředí. Z výsledků šetření vychází, jaké internetové memy českého původu mají největší potenciál pro úspěšné virální sdílení.Práce má za úkol objasnit historii, vlastnosti a význam tohoto nového komunikačního prostředku.
Klíčová slova: replikace; sociální sítě; internetový mem
Název práce: Internet memes in social networking environment
Autor(ka) práce: Bubák, Tomáš
Vedoucí práce: Sigmund, Tomáš
Oponenti práce: Böhm, David
This thesis examines the modern communication trend asssociated with the emergence of a phenomenon called Web 2.0. The theoretical part identifies the origin and definition of this term, classifies the memes according to several criteria, and then describes the origin and replication of internet memes.In the practical part, the thesis focuses on analysing internet memes of Czech origin on social networks, specifically on the Facebook network. It explores the main two fan pages dealing with internet memes from the Czech environment. The results of the survey explain which internet memes of Czech origin have the greatest potential for successful viral sharing. The aim of the thesis is to clarify the history, properties, and significance of this new communication medium.
Klíčová slova: internet meme; replication; social networks

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky