Kontrola aktuálnosti lokální kopie PDF/A dokumentu

Název práce: Kontrola aktuálnosti lokální kopie PDF/A dokumentu
Autor(ka) práce: Fejer, Andrej
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Krejcar, Jakub
Tato bakalářská práce je zaměřena na návrh prototypu řešení, které je primárně určeno k usnadnění zjištění aktuálnosti a tím i validity obsahu lokálního dokumentu. Cílem práce je návrh prototypu řešení zjišťování aktuální platné verze dokumentu, který je vystaven ve formátu PDF/A v prostředí MS SharePoint serveru z lokální kopie dokumentu. Použitá metodika návrhu prototypu řešení je extrémní programování. V textu nejdříve blíže představen archivní formát PDF/A a prostředí MS SharePoint. Poté je stručně představena zvolená metodika a nasazena na řešený problém. Následují jednotlivé etapy životního cyklu metodiky a výsledné nasazení prototypu do reálného prostředí. Předposlední kapitola se věnuje dokumentaci vývoje prototypu řešení. Poslední kapitola je věnována uživatelským příručkám. Přínos této práce spočívá ve značném ulehčení zjišťování aktuální verze dokumentu umístěného na datovém uložišti SharePoint z jeho lokální kopie, při minimálních změnách ze strany tvůrců dokumentů.
Název práce: Validation of local PDF/A document is up-to-date
Autor(ka) práce: Fejer, Andrej
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Krejcar, Jakub
This bachelor thesis is focused on the design of a prototype solution, which is primarily intended make current process of validing of a local document easier. The aim of the thesis is to design a prototype solution for detecting the current valid version of a document that is in PDF/A format in the MS SharePoint server environment from a local copy of the document. The methodology used to design a prototype solution is extreme programming. The PDF/A archive format and the MS SharePoint environment are introduced in the text first. Then the chosen methodology is briefly introduced and used on the problem. Following are the different stages of the lifecycle of the methodology and the resulting deployment of the prototype into a real environment. The penultimate chapter deals with documentation of prototype development. The last chapter is dedicated to user guides. The benefit of this work lies in making it much easier to detect the current version of a document placed on the SharePoint data repository from its local copy, with minimal changes made by document makers.

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky