Analýza faktorů úspěšnosti vybraného podniku

Název práce: Analýza faktorů úspěšnosti vybraného podniku
Autor(ka) práce: Loudová, Jaroslava
Vedoucí práce: Neumaierová, Inka
Oponenti práce: Štamfestová, Petra
Cílem diplomové práce je provedení analýzy faktorů úspěšnosti aplikované na společnost Českomoravský cement, a.s. Tato analýza bude provedena prostřednictvím strategické a finanční analýzy s cílem identifikovat hlavní faktory ovlivňující obchodní model společnosti Českomoravský cement, a.s. Práce obsahuje čtyři části – úvodní, teoretickou, praktickou a závěrečnou. Teoretická část představuje základní definice, nástroje a postupy, které jsou zásadní pro strategickou a finanční analýzu. Praktická část obsahuje konkrétní komentáře a výpočty o analyzované společnosti. V práci je využita strategická analýza mikrookolí a makrookolí, horizontální a vertikální finanční analýzy, analýzy rozdílových ukazatelů, výpočet metodiky INFA, SWOT analýza a mezipodnikové srovnání společnosti s konkurencí.
Klíčová slova: Analýza; Strategie; Metodika INFA; SWOT analýza
Název práce: Analysis of success factors of company Českomoravský cement, a.s
Autor(ka) práce: Loudová, Jaroslava
Vedoucí práce: Neumaierová, Inka
Oponenti práce: Štamfestová, Petra
The main goal of this master thesis is to analyse success factors applied to the company Českomoravský cement, a.s. This analysis will be carried out through strategic and financial analysis in order to identify the main factors affecting the business model of the company Českomoravský cement, a.s. The thesis is divided into four parts – introductory, theoretical, practical and final. The theoretical part presents the basic definitions, tools and procedures that are essential for strategic and financial analysis. The practical part contains specific comments and calculations about the analysed company. The thesis uses strategic analysis of micro and macro environment, horizontal and vertical financial analyses, analyses of differential indicators, calculation of INFA methodology, SWOT analysis and comparison with other companies in the industry.
Klíčová slova: Analysis; Strategy; Methodology INFA; SWOT analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská