Ocenění společnosti Alza.cz a.s

Autor(ka) práce: Svider, Oto
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Dvořák, Jaroslav
Tato diplomová práce se zabývá oceněním společnosti Alza.cz a. s. Práce je rozdělena do sedmi velkých kapitol. Prvotní kapitola analyzuje charakteristiku podniku a jeho odvětví. Následuje finanční analýza, strategická analýza, na kterou navazuje kapitola generátory hodnoty a finanční plán.V závěrečné kapitole je odhadnuta tržní hodnota společnosti Alza.cz a. s. a to pomocí metody DCF Entity a doplňkově také pomocí metody odvětvových multiplikátorů.
Klíčová slova: Alza.cz a. s.; finanční analýza; strategická analýza; generátory hodnot; finanční plán; srovnání; odhad; ocenění; DCF Entity
Název práce: Valuation of Alza.cz a.s
Autor(ka) práce: Svider, Oto
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Dvořák, Jaroslav
This diploma thesis deals with valuation of the company Alza.cz a. s. The whole diploma is devided into 7 parts. First chapter analyses the enterprise and its industry sector. Subsequently is calculated financial analysis, strategic analysis, which are followed by value drivers and financial plan.In the final analysis is estimated the value of Alza.cz a. s. using the DCF Entity method. Additionally, the market comparison is computed as a complement to main calculation.
Klíčová slova: financial analysis; strategic analysis; value drivers; finacial plan; comparison; estimation; valuation; DCF Entity; Alza.cz a. s.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 22. 2. 2018