Podnikatelské prostředí Norska se zaměřením na proexportní politiku

Název práce: Podnikatelské prostředí Norska se zaměřením na proexportní politiku
Autor(ka) práce: Linksfeilerová, Adéla
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Štemberk, Jan
Cílem této bakalářské práce je analyzovat podnikatelské prostředí v Norsku a charakterizovat proexportní politiku. Práce je rozdělena do čtyř částí. V první kapitole jsou vysvětleny základní pojmy. Druhá kapitola obecně charakterizuje Norsko dle PEST analýzy. Třetí kapitola se zaměřuje na proexportní politiku, například jaké jsou aktuální programy pro exportéry. Poslední kapitola obsahuje zhodnocení konkurenceschopnosti Norska pomocí ukazatelů kvality podnikatelského prostředí, stanoviska mezinárodních organizací a SWOT analýzu.
Klíčová slova: PEST analýza; konkurenceschopnost; Norsko; podnikatelské prostředí; SWOT analýza; porexportní politika
Název práce: Norway´s business environment with focus on the pro-export policy
Autor(ka) práce: Linksfeilerová, Adéla
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Štemberk, Jan
The main aim of this bachelor´s thesis is to analyze the Norway´s business environment and to characterize the pro-export policy. The thesis is divided into four parts. The first chapter explains the key concepts. The second chapter generally characterizes Norway according to PEST analysis. The third chapter focuses on the pro-export policy, for example what are current programmes for exporters. The last chapter includes a rating of the Norway´s competitiveness using the business environment quality indicators, also are mentioned the views of international organisations and SWOT analysis of business environment in Norway is described at the end.
Klíčová slova: Norway; pro-export policy; PEST analysis; business environment; SWOT analysis; competitiveness

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů