Světový trh zemního plynu s důrazem na aktuální dění

Název práce: Světový trh zemního plynu s důrazem na aktuální dění
Autor(ka) práce: Krenkel, David
Vedoucí práce: Hinčica, Vít
Oponenti práce: Sadílek, Tomáš
Bakalářská práce se věnuje světovému trhu zemního plynu. Cílem této práce je rozebrat aktuální situaci na světovém trhu zemního plynu a nastínění možné budoucnosti jeho vývoje. Práce je rozdělena do šesti hlavních částí, které se dále člení na podkapitoly. Pro tento náčrt možné budoucnosti jsou nejdříve rozebrány historické a aktuální údaje o spotřebě, produkci a cenách zemního plynu. Zároveň se práce zaměřuje na alternativní zdroje energie, které by mohly zemní plyn nahradit. Z alternativních zdrojů energie je věnována pozornost obnovitelným zdrojům, ale i ostatním fosilním palivům. Pro statistické údaje jsou využívány publikace od International Energy Agency (IEA) a British Petroleum (BP).
Klíčová slova: alternativní zdroje energie; světový trh; fosilní paliva; plynovod; zemní plyn
Název práce: World natural gas market with emphasis on current events
Autor(ka) práce: Krenkel, David
Vedoucí práce: Hinčica, Vít
Oponenti práce: Sadílek, Tomáš
This bachelor thesis deals with the world natural gas market. The aim of the thesis is to examine the current situation on the world natural gas market and outline possible future of its developement. The work is composed of six principle parts divided into chapters. For this outline, historical as well as current data about consumption, production and prices of natural gas are used. The thesis also focuses on alternative sources of energy, that could replace natural gas. As regards alternative sources of energy the work deals with renewable sources, but also other fossil fuels. For statistical data publications of the International Energy Agency (IEA) and British Petroleum (BP) are used.
Klíčová slova: natural gas; fossil fuels; international trade; pipeline; alternative sources of energy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů