Vliv sociálních sítí na sociální interakce v reálném světě

Název práce: Vliv sociálních sítí na sociální interakce v reálném světě
Autor(ka) práce: Kněnická, Kateřina
Vedoucí práce: Pavlíček, Antonín
Oponenti práce: Zbořil, Martin
Cílem této práce je analýza vlivu sociálních sítí na reálný život běžného uživatele. Data na rozbor byla převzata z dotazníku, který byl mnou vytvořen a distribuován. Výzkumu se účastnili převážně studenti a absolventi vysokých škol, kteří měli zájem digitální dietu zkusit. Každý, kdo dotazník vyplnil, musel před tím zkusit, jaké to je být bez sociálních sítí, jako jsou například Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Google+ nebo LinkedIn, a to po dobu minimálně 2 týdnů. Výjimkou byly komunikační kanály typu Messenger, WhatsApp, Viber či e-mail. Dále se práce věnuje teoretické části, ve které je zmíněna bezpečnost, zneužití a sběr shromážděných dat, které sociální sítě denně využívají. Výsledky práce by měly především přinést nové a zajímavé poznatky, jak sociální sítě fungují a ovlivňují chování či rozhodování jedince.
Klíčová slova: chování; data; sociální sítě; uživatel
Název práce: The impact of social media on social interactions in the real world
Autor(ka) práce: Kněnická, Kateřina
Vedoucí práce: Pavlíček, Antonín
Oponenti práce: Zbořil, Martin
The aim of this work is to analyse an impact of social media on real life of a normal user. The analysis data was taken from questionnaire I created. This research was conducted with a diverse group of students and university graduates who were willing to take this experiment. The respondents agreed to disable their social media, such as Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Google+ or LinkedIn for at least 2 weeks. An exception was communication through media like Messenger, WhatsApp, Viber or E-mail. The theoretic part of the thesis is internet security, misuse, collection and treatment of users personal data and sharing thereof to third parties. The results of the work should primarily bring new and interesting insights into how social media work and influence the behavior or decision-making of an individual.
Klíčová slova: social media; user; behavior; data

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky