Dopady krize z roku 2008 na ruskou ekonomiku

Autor(ka) práce: Osipov, Gleb
Vedoucí práce: Sankot, Ondřej
Oponenti práce: Gorčák, Martin
Tato bakalářská práce je zacílena na problematiku vlivu americké hypotéční krize z roku 2008 na ekonomiku Ruské federace se zaměřením na dopady krize na ropný průmysl a bankovnictví. První kapitola je soustředěna na vymezení hospodářských cyklů, jejích druhů a také na vymezení jednotlivých typů krize. Druhá kapitola je zacílena na stanovení cest přechodu světové finanční krize z roku 2008 do ruské ekonomiky a určení hlavních příčin vzniku této krize v ruské ekonomice. V této kapitole budou také zohledněny slabé stránky ekonomiky Ruské federace, které předurčily rychlé šíření krize.Třetí kapitola práce je napojením na předchozí kapitolu a se soustředí na společnost Rosneft. Poslední kapitola zahrnuje zkoumání finanční situace ruské banky VTB v době krize.
Klíčová slova: Světová finanční krize ; Ruská ekonomika ; Hospodářský cyklus; Rosneft; VTB; Dopady krize
Název práce: The impact of crisis of 2008 on Russian economy
Autor(ka) práce: Osipov, Gleb
Vedoucí práce: Sankot, Ondřej
Oponenti práce: Gorčák, Martin
This bachelor thesis is aimed at an impact of 2008 American mortgage crisis on Russian economy with focus on impact on oil industry and banking. The first chapter focuses on definition of business cycle, on definition of its kinds and types. The second chapter is identifying the ways of transition of the 2008 world financial crisis to Russian economy and is determining the main reasons of emergence of that crisis in Russia. In that chapter are also taken into consideration weaknesses of economy of Russia, that predetermined a quick spreading of crisis. The third chapter of this thesis is related to the previous chapter and is focused on Rosneft company. The last chapter includes an investigation of financial situation of Russian bank VTB during the crisis.
Klíčová slova: Rosneft; VTB; Impact of crisis; Russian economy; World financial crisis; Business cycle

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů