Teroristické útoky na francouzské vojáky

Název práce: Teroristické útoky na francouzské vojáky
Autor(ka) práce: Kefurtová, Dominika
Vedoucí práce: Eichler, Jan
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
Problematika terorismu je v současnosti aktuálním tématem. Tato bakalářská práce se věnuje teroristickým útokům na francouzské vojáky a jejím cílem je zodpovědět dvě otázky. Jakým způsobem jsou teroristické útoky prováděny a jaké je jejich poselství? V teoretické části se autorka věnuje pojmu terorismu, džihád a mimo jiné také takzvanému Islámskému státu. Empirická část je rozdělena na 3 části. A to na operace, kterým přispěla Francie svou účastí, dále na operace z vlastní francouzské iniciativy a na francouzskou operaci na území Francie. V empirické části práce jsou popsány jednotlivé operace, zároveň jsou k nim přiřazeny teroristické útoky.
Klíčová slova: Francie; útoky; Islámský stát; terorismus
Název práce: Terrorist attacks on French soldiers
Autor(ka) práce: Kefurtová, Dominika
Vedoucí práce: Eichler, Jan
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
The issue of terrorism is currently a topical subject. This bachelor thesis deals with terrorist attacks on French soldiers and its aim is to answer two questions. How do terrorists carry out their attacks and what is their message? In the theoretical part, the author deals with the concept of terrorism, jihad and last but not least, the so-called Islamic state. The empirical part is divided into 3 parts. Firstly, the operations to which France contributed by its participation, then the operations of French initiative on its own and finally the French operation in France. In the empirical part of the thesis, the individual operations are described and terrorist attacks are assigned to them.
Klíčová slova: attacks; France; terrorism; Islamic state

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie