Faktory konkurenceschopnosti vybraných lyžařským středisek v Rakousku

Název práce: Faktory konkurenceschopnosti vybraných lyžařským středisek v Rakousku
Autor(ka) práce: Vítová, Zuzana
Vedoucí práce: Herget, Jan
Oponenti práce: Salčák, Luděk
Bakalářská práce se zabývá faktory konkurenceschopnosti ve vybraných lyžařských střediscích v Rakousku. Hlavním cílem práce je analyzovat dvacet lyžařských středisek na základě stanovených výzkumných otázek. V teoretické části jsou vysvětleny pojmy, které souvisí se zimním cestovním ruchem v Rakousku a provozem lyžařského střediska. Dále jsou zde také popsány čtyři faktory konkurenceschopnosti – cena skipasu, význam snowparku, zimní nabídka pro rodiny s dětmi, postoj k životnímu prostředí – a důvod proč byly vybrány. Na základě těchto faktorů bylo stanoveno šest výzkumných otázek, dle kterých je analyzováno dvacet lyžařských středisek v následující praktické části.
Klíčová slova: Rakousko; zimní cestovní ruch; lyžařské středisko
Název práce: Competitive factors of chosen ski resorts in Austria
Autor(ka) práce: Vítová, Zuzana
Vedoucí práce: Herget, Jan
Oponenti práce: Salčák, Luděk
This bachelor thesis deals with competitive factors of chosen ski resorts in Austria. The main aim of the thesis is to analyze twenty ski resorts based on the research questions. The theoretical part defines key concepts that are connected with tourism in Austria and ski resort operation. Moreover, it describes four competitive factors –ski pass cost, snowpark substance, winter offer for families with children, attitude to the environment – and the reason why they were chosen. Based on these factors, four research questions were made. According to the questions, twenty ski resorts were analyzed in the following practical part.
Klíčová slova: ski resort; winter tourism; Austria

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu