Přístup Donalda Trumpa k íránské smlouvě

Autor(ka) práce: Hagarová, Edita
Vedoucí práce: Eichler, Jan
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
Tato bakalářská práce se zabývá přístupem Donalda Trumpa k íránské dohodě. Cílem práce je zhodnotit přístup Trumpa ke smlouvě s Íránem, jeho názory na bezpečnostní politiku Obamy a porovnat jejich přístupy k dané problematice. Teoretická část se zabývá teorií bezpečnosti, bezpečnostní a strategickou kulturou a národními dokumenty týkající se bezpečnosti USA. Praktická část je poté zaměřena na analýzu kroků a dopadů chování Donalda Trumpa na mezinárodním poli a dědictví Baracka Obamy, které je zásadní pro postupy Donalda Trumpa v oblasti mezinárodní bezpečnosti.
Klíčová slova: Barack Obama; dohoda s Íránem; Donald Trump; bezpečnostní politika; denuklearizace
Název práce: Donald Trump's attitude to the Iran nuclear deal
Autor(ka) práce: Hagarová, Edita
Vedoucí práce: Eichler, Jan
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
This bachelor thesis deals with the attitude of Donald Trump to the Iraan nuclear deal. The aim of the thesis is to evaluate Trump's attitude to the Iran nuclear deal, his views on Obama's security policy and to compare their attitudes to the issue. The theoretical part deals with the theory of security, security and strategic culture and national documents concerning the security of the USA. The practical part is focused on analyzing the steps and impacts of Donald Trump's behavior in the international area and Barack Obama's heritage, which is crucial for Donald Trump's international security practices.
Klíčová slova: Barack Obama; security policy; Iran nuclear deal ; denuclearization; Donald Trump

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie