Dohoda o íránském jaderném programu

Název práce: Dohoda o íránském jaderném programu
Autor(ka) práce: Procházka, Matěj
Vedoucí práce: Trávníčková, Zuzana
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
Tématem práce je Dohoda o íránském jaderném programu. Práce zkoumá,jak ji ve svých vyjadřeních předkládal Donald Trump jako prezidentský kandidát a jako prezident. Cílem této práce je zjistit, jaký je rozdíl mezi vyjádřeními Donalda Trumpa jako prezidentského kandidáta a Donalda Trumpa jako prezidenta. Práce tak činí prostřednictvím tematické a kvantitativní analýzy v rámci tří vybraných témat, o kterých se Donald Trump vyjadřoval nejčastěji. Práce dále zkoumá strukturu vyjádření, četnost a jejich celkové vyznění.
Klíčová slova: Írán; Společný komplexní akční plán; Donald J. Trump; Dohoda o íránském jaderném programu
Název práce: Iran nuclear deal
Autor(ka) práce: Procházka, Matěj
Vedoucí práce: Trávníčková, Zuzana
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
The topic of this thesis is Iran nuclear deal. This thesis examines how Donald Trump presents the Deal during his presidential campaign and during his presidency. The goal of this thesis is to compare his speech related to the Deal in those two periods and identify potential differences. Through the use of thematic and quantitative analysis, three most frequently occuring topics are analysed with regard to above mentioned goals. The thesis also examines the structure, quantity and overall tone of his speech.
Klíčová slova: Iran; Joint Comprehensive Plan of Action; Donald J. Trump; Iran nuclear deal

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie