Společenská odpovědnost v módním průmyslu

Název práce: Společenská odpovědnost v módním průmyslu
Autor(ka) práce: Nikoliqi, Margarita
Vedoucí práce: Khelerová, Vladimíra
Oponenti práce: Matysová, Kamila
Tato diplomová práce se zaměřuje na společenskou odpovědnost v módním průmyslu. Teoretická část pokrývá hlavní problematické oblasti spojené s fast fashion produkcí a vysvětluje její mechanismus. Dále řesí otázku recyklace, zdali se jedná o dostatečné řešení této problematiky. Poukazuje také na greenwashing jako marketingový nástroj, kterým se velké množství spotřebitelů nechá zmást. Praktická část se skládá z průzkumu mezi spotřebiteli a jejich přístupem k enviromentálním a sociálním dopadům, které jsou v důsledku výroby způsobeny. Dotazníkové šetření poskytlo potřebné výsledky, na základě kterých je sepsáno doporučení pro spotřebitele.
Klíčová slova: Společenská odpovědnost; módní průmysl; fast fashion
Název práce: Social responsibility in the fashion industry
Autor(ka) práce: Nikoliqi, Margarita
Vedoucí práce: Khelerová, Vladimíra
Oponenti práce: Matysová, Kamila
This thesis focuses on social responsibility in the fashion industry. The theoretical part covers the most problematic areas connected with fast fashion production and explains it’s mechanism. Then it deals with the question of recycling if it could be a sufficient solution of this problem. Also it covers the topis of greenwashing as a marketing tool which confuses many consumers. The practical part consists of a survey amongst consumers and their attitude towards environmental and social impact which is caused by the production process. The survey was a source of needed information, based on which there are recommendations made for the consumers.
Klíčová slova: social responsibilty; fashion industry; fast fashion

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací