Vývoj hry pro tréning finanční gramotnosti

Název práce: Vývoj hry pro tréning finanční gramotnosti
Autor(ka) práce: Šenk, Martin
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
Tématem mé bakalářské práce je vytvoření hry v Javě, zaměřené na tréning finanční gramotnosti v dynamickém trhu. Dynamika spočívá v proměnlivých cenách surovin podle jejich aktuálního počtu v městských skladech. Pokud zboží přibývá, jeho cena se snižuje, zatímco při úbytku zboží (spotřebou a prodejem) ceny stoupají k maximu. Každé zboží má vlastní rozmezí minimální a maximální ceny.Bakalářská práce přináší návrh datové struktury pro daný projekt. Konkrétně se jedná o návrh prvků hry, průzkum trhu a zájmu o takovou hru, a návrh databáze. Práce navíc obsahuje začátek vývoje programu. Pro průzkum zájmu o hru byl použit dotazník a osobní dotazování, práce na projektu postupovala podle W-modelu a návrh databáze byl vytvořen na konceptuální a fyzické úrovni. Během práce jsem se dozvěděl mnoho zajímavých informací o historii Středočeského kraje, a získal jsem cenné zkušenosti při aplikaci teoretických poznatků z výuky během práce na tomto projektu. Celkově jsem s dosavadní prací spokojen, ovšem na projektu chci pokračovat i nadále, například formou diplomové práce během dalšího studia.
Klíčová slova: databáze; finanční gramotnost; hra; vývoj v javě
Název práce: Developing a game for financial literacy training
Autor(ka) práce: Šenk, Martin
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
The topic of my bachelor thesis is to create a game in Java focused on financial literacy training in a dynamic market. The dynamics lie in the variable prices of raw materials according to their current number in city warehouses. If goods are increasing, their price is decreasing, whereas when goods are lost (either by consumption or sales), prices rise to a maximum. Each item has its own minimum and maximum price range.The bachelor thesis brings the design of data structure for given project. Specifically, the design of game elements, market research and interest in such a game, and database design. In addition, the work includes the beginning of program development. To explore the interest in the game, a questionnaire and personal questioning were used, work on the project followed the W-model and the database design was created at the conceptual and physical levels.During my work I learned a lot of interesting information about the history of the Central Bohemian region and gained valuable experience in applying theoretical knowledge from teaching during the work on this project. Overall, I am satisfied with the work I have done so far, but I want to continue with the project, for example in the form of a diploma thesis during my further studies.
Klíčová slova: database; game; financial literacy; Java development

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky