Osobnost a vlastnosti manažera softwarového vývoje

Název práce: Osobnosť a vlastnosti manažéra softwarového vývoja
Jazyk práce: Slovensky
Práca je spracovávaná na tému osobnosť a vlastnosti manažéra softwarového vývoja. Cieľom práce je charakterizovať osobnosť manažéra v danej oblasti. Prvá časť práce je zameraná na zisťovanie informácií pomocou rešerše literatúry. Kľúčové oblasti, ktorými autorka charakterizuje osobnosť manažéra softwarového vývoja sú funkcie, vlastnosti a schopnosti, ktoré pri práci potrebuje. Druhá časť práce nadväzuje na rešerš literatúry a skúma už vybrané oblasti a to pomocou rozhovorov s vybranými manažérmi softwarového vývoja. Pri tomto výskume sa autorka zameriava výhradne na overovanie postoja manažérov ku kľúčovým funkciám, vlastnostiam a schopnostiam a na ich prístup k problematike. Zvolená metóda naplnenia cieľu spočíva v porovnaní zistení nadobudnutých v rámci vlastného výskumu uskutočneného na základe konverzácií s vybranými osobami z danej oblasti so zisteniami nadobudnutých pri rešerši literatúry. Pohľad, ktorým autorka nazerá na osobnosť manažéra je zameraný na jeho vzťah k vlastnému pracovnému tímu. V závere práce autorka zobrazuje rozdiely a zhody týchto dvoch skutočností vo väzbe na okolnosti a možné príčiny. Prínosom práce je porovnanie a zjednotenie oboch pohľadov pre podrobné zobrazenie osobnosti manažéra vývoja softwaru.
Klíčová slova: vývoj softwaru; manažér softwarového vývoja; osobnosť; funkcie; schopnosti
Název práce: Personality and characteristics of a software development manager
Jazyk práce: Slovensky
The topic of bachelor's thesis is the personality and characteristics of a software development manager. The aim of the thesis is to characterize the personality of a manager in a given field. The first part of the thesis is focused on finding information using research. The key areas in which the author describes the personality of a software development manager are their functions, features, and capabilities. The second part of the thesis is a follow-up to literature research and this part explores already selected areas using answers from interviews with software development managers. In this research, the author focuses solely on the attitude of managers to key functions, capabilities and their approach to issues. The chosen method to accomplish the objective is to compare results from own research based on conversations with selected managers with the results of the literature research. Author's view at the manager's personality is focused on his relationship with his own team. At the end of the thesis, the author shows the differences and similarities of these two facts in relation to the circumstances and possible causes. The benefit of the thesis is to show comparison and unify both views for a detailed personality view of the software development manager.
Klíčová slova: software development; software development manager; personality; functions; capabilities
Název práce: Osobnost a vlastnosti manažera softwarového vývoje
Jazyk práce: Slovensky
Práce je zpracovávána na téma osobnost a vlastnosti manažera softwarového vývoje. Cílem práce je charakterizovat osobnost manažera v dané oblasti. První část práce je zaměřena na zjišťování informací pomocí rešerše literatury. Klíčové oblasti, kterými autorka charakterizuje osobnost manažera softwarového vývoje jsou funkce, vlastnosti a schopnosti, které při práci potřebuje. Druhá část práce navazuje na rešerši literatury a zkoumá již vybrané oblasti a to pomocí rozhovorů s vybranými manažery softwarového vývoje. Při tomto výzkumu se autorka zaměřuje výhradně na ověřování postoje manažerů ke klíčovým funkcím, vlastnostem a schopnostem a na jejich přístup k problematice. Zvolená metoda naplnění cíli spočívá v porovnání zjištění získaných v rámci vlastního výzkumu provedeného na základě konverzací s vybranými profesionály v dané oblasti se zjištěními získaných při rešerši literatury. Pohled, kterým autorka nahlíží na osobnost manažera je zaměřen na jeho vztah k vlastnímu pracovnímu týmu. V závěru práce autorka zobrazuje rozdíly a shody těchto dvou skutečností ve vazbě na okolnosti a možné příčiny. Přínosem práce je porovnání a sjednocení obou pohledů pro podrobné zobrazení osobnosti manažera vývoje softwaru.
Klíčová slova: manažer softwarového vývoje; osobnost; vývoj softwaru; schopnosti; funkce

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky