Podnikatelský plán HR agentury

Autor(ka) práce: Medunytsia, Yevhenii
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Neumaierová, Inka
Cílem práce je zpracování podnikatelského plánu pro založení HR agentury. Posláním firmy bude spojovat Ukrajince ‚kteří hledají práci v Evropě, se zaměstnavateli v ČR. Provedené analýzy by měly zhodnotit reálnost podnikání vdaném odvětví a posoudit efektivnost investování do daného podniku. Budoucí podnik bude řešit problém deficitu nekvalifikované pracovní síly v ČR a uspokojovat poptávku po lépe placené práci mezi Ukrajinci.Práce je rozdělena do dvou částí.V teoretické části jsou popsány hlavní pojmy spojené s podnikatelským plánem, je zde vysvětleno, co je podnikatelský plán a jaká je jeho struktura. Je zahrnut také popis strategie modrého oceánu a specifikace podnikání z agenturní licence, což je důležité pro přípravu podnikatelského záměru v oblasti agenturního zaměstnání.Praktická část se skládá z vytvoření podnikatelského plánu a jeho následného zhodnocení. Velká pozornost byla věnována především vytvoření unikátní nabídky na trhu, finančnímu plánování zpracovanému ve třech různých scénářích a hodnocení rentability investování do nově založeného podniku.
Klíčová slova: zaměstnávání cizinců; podnikatelský plán; Agentura práce; strategie modrého oceánu; finanční plán; SWOT analýza; Ukrajina
Název práce: Business plan of HR agency
Autor(ka) práce: Medunytsia, Yevhenii
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Neumaierová, Inka
The goal of this bachelor thesis is to develop a business plan for starting employment agency. The mission of a future compony is to connect Ukrainians, who are looking for a job in Europe, with employers in Czech Republic. Various analyses will assess the effectiveness of doing business in this industry. Another goal of this thesis is to calculate rentability and assess risks. Future company will solve the problem of lack of non-qualified labor in Czech Republic and satisfy demand for well-paid positions among Ukrainians.The thesis is divided into two parts: theoretical and practical.Theoretical part defines main concepts of creation a business plan and describes chosen analyses. Moreover, it contains it contains the Blu Ocean Strategy principles and specifics of doing business for employment agencies in Czech Republic.Practical part consists of business plan and its further assessment. Main focus was done on creation of a unique product, financial planning in three different scenarios and assessing profitability of investments in this project.
Klíčová slova: Ukraine; business plan; blue ocean strategy; financial plan; SWOT analysis; Employment agency; foreigner employment

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie

Datum zadání práce: 4. 2. 2019
Datum podání práce: 9. 5. 2019
Datum obhajoby: 2019

Soubory budou k dispozici až po obhajobě práce.