Analýza typů přeměn realizovaných v České republice v roce 2017

Autor(ka) práce: Kasemová, Sára
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Kohoutek, Pavel
Diplomová práce se zaměřuje na přeměny obchodních korporací v podmínkách České republiky. Práce je rozdělena na dva hlavní celky, a to teoretickou část a praktickou část. Teoretická část je věnována vymezení přeměn v českém právu a vysvětluje základní souvislosti procesu přeměny z právního a účetního hlediska s modelovými příklady pro lepší pochopení dané tématiky. Práce nastiňuje podmínky a povinnosti pro fúze sloučením, fúze splynutím, odštěpení, odštěpení sloučením a převodu jmění na společníka. Praktická část je věnována analýze vybraných přeměn uskutečněných v roce 2017 a následnému shrnutí výsledků této analýzy. V závěru diplomové práce je její shrnutí a hodnocení naplnění cílů této práce.
Klíčová slova: odštěpení; převod jmění na společníka; fúze; ocenění jmění; analýza
Název práce: Analysis of business transformations in the Czech Republic in 2017
Autor(ka) práce: Kasemová, Sára
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Kohoutek, Pavel
This Diploma Thesis is focused on business transformations in the Czech Republic. The thesis is divided into two main parts – the theoretical and practical part. The theoretical part is mainly about terms and definitions of transformations in Czech law and explanation of the fundamental aspects of the process of transformation mainly from legal and accounting point of view with examples for a better understanding of the topic. Practical part is mostly about analysis of business transformations which took place in the Czech Republic in 2017 and the evaluation and summary of the analysis ‘results.
Klíčová slova: merger; business transformation; analysis; valuation of assets

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 15. 11. 2017