Analýza systému vzdělávání úředníků ve veřejné správě

Název práce: Analýza systému vzdělávání úředníků ve veřejné správě
Autor(ka) práce: Houšková, Nicole
Vedoucí práce: Mitwallyová, Helena
Oponenti práce: Vláčil, Jan
Tato bakalářská práce se zabývá problematikou dalšího vzdělávání zaměstnanců veřejné správy, jeho legislativní úpravou a naplňováním této legislativy v praxi. V teoretické části je práce zaměřena na pojem a organizaci veřejné správy, na subjekty, které poskytují vzdělávání úředníkům veřejné správy a dále na všeobecný proces vzdělávání dospělých, zejména na popis významu, metod a forem vzdělání. V první polovině praktické části je provedena analýza a charakteristika situace vzdělávání úředníků veřejné správy, druhá polovina praktické části se věnuje výzkumu vzdělávání úředníků veřejné správy. Na základě výzkumu jsou v závěru práce identifikovány problémové oblasti systému vzdělávání úředníků veřejné správy a nastíněny možnosti řešení těchto problémů.
Klíčová slova: systém vzdělávání; zákon o úřednících územně samosprávných celků; zákon o státní službě; veřejná správa
Název práce: Educational system of officials in public administration analysis
Autor(ka) práce: Houšková, Nicole
Vedoucí práce: Mitwallyová, Helena
Oponenti práce: Vláčil, Jan
This bachelor thesis deal with problems of public administrtion employees education, its legislative adjustments and its practical application. Theoretical part is focused on public administration concept and organization, subjects that provide education to public administration employees and on general process of adult education, especially on description of its importance, methotds and forms. First halt of practical part is focused on analysis and characteristics of public administration officials educational system, the second half deals with research of civil servant training. At the end of the paper problems with this system of education in public administration are identified and some options for solving these problems are outlined.
Klíčová slova: educational system; the law on local government officials; state service law; public administration

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa a regionální rozvoj
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra práva