Autor práce: Hýlová, Veronika
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Osoba oponující práci: Marek, Petr

Název práce: Finanční a strategická analýza společnosti IKEA (INGKA) Centres Česká republika s. r. o.
Abstrakt: Diplomová práce se zabývá finanční a strategickou analýzou a jejím následným provedením ve společnosti IKEA (Ingka) Centres Česká republika, s. r. o. za použití výročních zpráv z let 2013 – 2017. První část diplomové práce se věnuje teoretickému vymezení důležitých pojmů souvisejících s finanční a strategickou analýzou. Následuje kapitola, ve které je představena společnost IKEA (Ingka) Centres. V praktické části jsou konkrétně aplikovány metody finanční a strategické analýzy na výkazy společnosti. V závěru práce jsou shrnuty výsledky provedené finanční a strategické analýzy.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; SWOT analýza; horizontální analýza; strategická analýza; vertikální analýza; IKEA (Ingka) Centres Česká republika, s. r. o.; Finanční analýza; Porterův model pěti sil; souhrnné indexy hodnocení; PEST analýza

Studijní program a Studijní obor: Finance a účetnictví/Účetnictví a finanční řízení podniku
Název fakulty: Fakulta financí a účetnictví
Název katedry: Katedra financí a oceňování podniku

Překlad názvu: Financial and Strategic Analysis of a Company IKEA (INGKA) Centres Česká republika s. r. o.
Abstrakt: The diploma thesis deals with financial and strategic analysis and its subsequent implementation in the company IKEA (Ingka) Centres Česká Republika, s. r. o., using annual reports from the years 2013 - 2017. The first part of the diploma thesis is devoted to the theoretical definition of important concepts related to financial and strategic analysis. Next chapter is introducing company IKEA (Ingka) Centres. In the practical part, the methods of financial and strategic analysis are applied to the company statements. In conclusion, the results of the financial and strategic analysis are summarized.
Klíčová slova: ratios; comprehensive evaluation indexes; IKEA (Ingka) Centres Česká republika, s. r. o.; horizontal analysis; Financial analysis; strategic analysis; Porter´s five forces model; SWOT analysis; vertical analysis; PEST analysis

Název fakulty: Faculty of Finance and Accounting
Název katedry: Department of Corporate Finance