Strategická a finanční analýza firmy CZC.cz s.r.o

Název práce: Strategická a finanční analýza firmy CZC.cz s.r.o
Autor(ka) práce: David, Václav
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Helcl, Jan
Cílem této diplomové práce je provést strategickou a finanční analýzu firmy CZC.cz s.r.o. na základě veřejně dostupných dat v období let 2013–2017. Práce je rozdělena na část metodickou a praktickou.Teoretická část zahrnuje veškeré postupy, které byly následně použity v analytické části, společně s vymezením strategické a finanční analýzy. V rámci praktické části nalezneme základní informace o zkoumaném podniku a aplikaci teoretických postupů z části metodické. Strategická analýza je provedena z pohledu vnějšího a vnitřního potenciálu. Finanční analýza obsahuje horizontální a vertikální analýzu účetních výkazů, důležité poměrové ukazatele, srovnání s konkurenčními podniky a aplikaci bankrotních a bonitních modelů na zkoumaný podnik.
Klíčová slova: CZC.cz, s.r.o.; Finanční analýza; Strategická analýza
Název práce: Strategic and financial analysis of CZC.cz s.r.o
Autor(ka) práce: David, Václav
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Helcl, Jan
The aim of this thesis is to carry out strategic and financial analysis of CZC.cz s.r.o. based on publicly available data for the period 2013-2017. The work is divided into methodical and practical part. Theoretical part includes procedures that would be adapted in practical part later on. In the analytical part we can find basic information about the examined company as well as application of approaches described in methodological part. Strategic analysis is carried out from the perspective of external and internal potential. The financial analysis includes horizontal and vertical analysis of financial statements, important proportional indicators, comparison with lead competitors and application of bankruptcy and creditworthiness models on the examined company.
Klíčová slova: Financial analysis; CZC.cz, s.r.o.; Strategic analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku