Ocenenie podniku Baliarne obchodu, a.s. Poprad

Název práce: Ocenenie podniku Baliarne obchodu, a.s. Poprad
Typ práce: info:eu-repo/semantics/masterThesis
Jazyk práce: Slovensky
Abstrakt: Táto diplomová práca sa zaoberá ocenením podniku Baliarne obchodu, a.s. Poprad. Cieľom práce je odhad trhovej hodnoty vybraného podniku k dátumu ocenenia 1.1.2018 pre vopred neurčeného kupujúceho. Práca je štrukturovaná do 6 hlavných kapitol. Začína informáciami potrebnými k oceneniu podniku a informáciami o podniku. Ďalej nasleduje finančná a strategická analýza, na ktorú nadväzuje analýza generátorov hodnoty a finančný plán. Posledná časť práce obsahuje samotné ocenenie podniku pomocou primárnej metódy ocenenia - DCF Equity a použitia parametrického vzorca. Ako sekundárna metóda, k vymedzeniu hraničných hodnôt ocenenia, je použitá metóda trhových multiplikátorov.
Klíčová slova: Baliarne obchodu Poprad; finančná analýza; ocenenie podniku; strategická analýza; DCF Equity; finančný plán; generátory hodnoty

Studijní program a Studijní obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Název fakulty: Faculty of Finance and Accounting
Název katedry: Department of Corporate Finance

Název práce: Ocenenie podniku Baliarne obchodu, a.s. Poprad
Překlad názvu: Business valuation of Baliarne obchodu, a.s. Poprad
Jazyk práce: Slovak
Abstrakt: The diploma thesis deals with a valuation of the company Baliarne obchodu, a.s. Poprad. The main goal is to estimate market value of Baliarne obchodu, a.s. Poprad for an unspecified buyer as at 1 January 2018. The thesis is structured into 6 main chapters. It starts with necessary information needed to value a business and brief description of the company. This is followed by a financial and strategic analysis, analysis of value drivers and a financial plan. The last part of the thesis contains valuation of the company by the primary valuation method - DCF Equity model using parametric formula for terminal value calculation. The secondary approach - market multiples method is used to determine range of possible values of the company, thus support the result of DCF Equity method.
Klíčová slova: business valuation; DCF Equity; strategic analysis; value drivers; Baliarne obchodu Poprad; financial analysis; financial plan

Název fakulty: Faculty of Finance and Accounting
Název katedry: Department of Corporate Finance