Uzavírání smluv ve veřejné správě

Název práce: Uzavírání smluv ve veřejné správě
Autor(ka) práce: Přenosilová, Denisa
Vedoucí práce: Jurčík, Radek
Oponenti práce: Lechner, Tomáš
Hlavním tématem této bakalářské práce jsou uzavírané veřejnoprávní smlouvy. V teoretické části se nachází obecná identifikace veřejnoprávních smluv, popis jednotlivých procesů, které veřejnoprávní smlouvy doprovází, obecné rozčlenění typů kontraktů na koordinační a subordinační. Následně je zde provedena komparace uzavíraných smluv ve sféře veřejné a soukromé. Praktická část se zabývá fenoménem veřejnoprávních smluv, které jsou uzavírané v konkrétním subjektu a to Středočeském kraji. Je zde provedena analýza uzavřených smluv v roce 2018. Následně se zde nachází optimalizační doporučení pro eliminaci či minimalizaci vad, které při uzavírání těchto kontraktů vznikají. V závěru práce je přehled vzorů smluv, které jsou ve Středočeském kraji nejčastěji využívány.
Klíčová slova: veřejná správa; veřejnoprávní smlouvy; veřejné právo; soukromé právo; koordinační smlouvy; subordinační smlouvy
Název práce: Concluded Public Contracts
Autor(ka) práce: Přenosilová, Denisa
Vedoucí práce: Jurčík, Radek
Oponenti práce: Lechner, Tomáš
The main topic of this Bachelor thesis are concluded public contracts. In the part dealing with the theoretical framework of the public contracts is a general identificiation of public-law contracts, description of individual processes that accompany public contracts and the general divison of contract types specific into coordination and sub-coordination. Then there is a comparation between concluded public and private contracts. The practical part deals with the phenomenon of public-law contracts in a particular subject, namely the Central Bohemian Region. There is an analysis of concluded contracts in 2018. Subsequently, there is an optimization recommendation for eliminating or minimizing the defects that occur when these contracts are concluded.At the end of this bachelor work is also a summary of contracts that are most frequently used in the Central Bohemia Region.
Klíčová slova: Public Administration; Public Law Contracts; Public Law; Private Law; Coordination Contracts; Sub-cordination Contracts

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa a regionální rozvoj
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra práva