Predikční modely ve finanční analýze

Název práce: Predikčné modely vo finančnej analýze
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto bakalárskej práce je posúdenie schopnosti predpovedať hroziaci úpadok u vybraných predikčných modelov. V teoretickej časti budú predstavené české aj zahraničné predikčné modely. Následne budú popísané spôsoby výpočtu jednotlivých modelov a taktiež ich prednosti a nedostatky. V analytickej časti budú modely aplikované na vzorku 5 českých spoločností, ktoré sa dostali do úpadku. Predikčná schopnosť jednotlivých modelov bude sledovaná počas obdobia 5 rokov, ktoré úpadku predchádzali.
Klíčová slova: bankrotné modely; bonitné modely; predikcia; úpadok podniku
Název práce: Predikční modely ve finanční analýze
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této bakalářské práce je posouzení schopnosti předpovědět hrozící úpadek pomocí vybraných predikčních modelů. V teoretické části budou představeny české i zahraniční predikční modely. Následně budou popsány způsoby výpočtu jednotlivých modelů a také jejich přednosti a nedostatky. V analytické části budou modely aplikované na vzorku 5 českých společností, které se dostaly do úpadku. Predikční schopnost jednotlivých modelů bude sledována během období 5 let, které úpadku předcházely.
Klíčová slova: bonitní modely; úpadek podniku; bankrotní modely; predikce
Název práce: Prediction models in financial analysis
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this bachelor's thesis is to evaluate the predictive ability of selected prediction models. Czech, as well as foreign models, will be introduced in the theoretical part of this bachelor's thesis. Besides that, methods of calculation and the strengths and weaknesses of each model will be described. In the analytical part, prediction models will be applied to a sample of 5 Czech companies that filed for bankruptcy. The predictive ability will be monitored during the 5-year period before the companies declared bankruptcy.
Klíčová slova: bankruptcy models; credibility models, ; prediction; business bankruptcy

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku