Finanční analýza Slévárny Kuřim, a. s

Autor(ka) práce: Lintymerová, Eliška
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Menzl, Vojtěch
Cílem této bakalářské práce je zpracování finanční analýzy Slévárny Kuřim, a. s. za období 2013-2017. Práce je rozdělena do dvou hlavních částí, a to na část metodickou a část praktickou. Metodická část je zaměřena na popis a způsob výpočtu ukazatelů, které aplikuji v praktické části. V praktické části nejprve představuji Slévárnu Kuřim, a. s., charakterizuji odvětví a konkurenční podniky. Následně provádím samotnou finanční analýzu Slévárny Kuřim, a. s. a srovnání poměrových ukazatelů s konkurenčními podniky a odvětvím. Bakalářská práce je zakončena závěrečným zhodnocením a doporučením pro budoucí řízení Slévárny Kuřim, a. s.
Klíčová slova: Slévárna Kuřim, a. s.; finanční analýza; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; bankrotní a bonitní modely; SWOT analýza
Název práce: Financial analysis of Slévárna Kuřim, a. s
Autor(ka) práce: Lintymerová, Eliška
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Menzl, Vojtěch
The goal of this thesis is to conduct a financial analysis of a company Slévárny Kuřim, a. s. for the period of 2013-2017. The work is divided into two major sections – the methodical and practical parts. The methodical part is focused on the description of business performance indicators used in practice and how are they calculated. The practical part begins with an introduction of the company Slévárny Kuřim, a. s, followed by characterization of the industry in which the business operates as well as introduction of its competitors. Subsequently, the actual financial analysis is performed. Slévárny Kuřim, a. s is then compared with the competitors and industry by means of various financial ratios. The thesis is concluded with a final company evaluation together with a set of recommendations for its future potential directions.
Klíčová slova: Slévárna Kuřim, a. s.; financial analysis; horizontal and vertical analysis; financial ratios; bankruptcy and crediworthy models; SWOT analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 8. 10. 2018