Zadluženost českých domácností jako sociální problém

Název práce: Zadluženost českých domácností jako sociální problém
Autor(ka) práce: Trendová, Veronika
Vedoucí práce: Novotná, Eliška
Oponenti práce: Král, Pavel
Tato bakalářská práce se zaměřuje na zadluženost českých domácností jako sociální problém. Práce se zaměřuje na vliv zadluženosti ve společnosti, na problémy, které zadluženost ve společnosti způsobuje. Cílem práce je specifikace problémů, které se od zadluženosti odvíjí. Práce představí aktuální ekonomická data a zároveň před-staví data sociologických výzkumů, jak jedinci a rodiny vnímají problém zadluže-nosti a co je k vlastnímu zadlužování vede. Bude představena také politika České republiky, která by měla problém se zadlužeností a následnou chudobou omezovat.
Klíčová slova: sociální problém; sociální exkluze; sociální podpora ČR; pohled jedinců na zadluženost; zadluženost; sociální anomie
Název práce: Czech Household Indebtedness as a Social Problem
Autor(ka) práce: Trendová, Veronika
Vedoucí práce: Novotná, Eliška
Oponenti práce: Král, Pavel
This work focuses on the indebtedness of Czech households as a social problem. It is focused on the influence of indebtedness in our society, on problems which are caused by it. The target is to specify problem related to indebtedness. I will show present economic data and other data showed in social researches. They show, how families see the problem of indebtedness and what is the reason of their own indebtedness. I will also introduce the social policy of the Czech Republic which should reduce the problem of indebtedness and poverty.
Klíčová slova: social exclusion; indebtedness; social anomie; the view of individuals on indebtedness ; social problem; social policy of the Czech Republic

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu