Tržní potenciál regionů ČR na trhu Japonska

Autor(ka) práce: Kabourková, Michaela
Vedoucí práce: Herget, Jan
Oponenti práce: Chaloupka, Radek
Tato bakalářská práce se zabývá cestovním ruchem Japonců v České republice (dále ČR) a preferencemi této klientely. Cílem práce je zhodnotit současný stav příjezdového cestovního ruchu (dále CR) ČR z hlediska příjezdů Japonců a charakterizovat tyto turisty. Práce se skládá ze dvou částí – teoretické a praktické. V teoretické části je popsána ekonomická situace Japonska a atributy, které hrají hlavní roli při výběru cílové destinace japonskými hosty. Dále jsou charakterizovány jednotlivé regiony cestovního ruchu České republiky z hlediska počtu přenocování japonské klientely. Výstupem praktické části je vyhodnocení dotazníkového šetření, které se týká výjezdového cestovního ruchu Japonců a prognóza jeho vývoje v blízké budoucnosti.
Klíčová slova: Japonci; Česká republika; Cestovní ruch; Praha; Ekonomika
Název práce: Market potential of the Czech Republic's tourism regions on the Japanese market
Autor(ka) práce: Kabourková, Michaela
Vedoucí práce: Herget, Jan
Oponenti práce: Chaloupka, Radek
This thesis examinetes Czech tourism industry and the preferences of Japanese visitors. The goal is to valuate inbound tourism of the Czech Republic considering the number of Japanese guests and to characterise these tourists. It consists of two parts – theoretical and practical. In the theoretical part a brief interduction to the japanese economy, the most significant attributes that influence the choice of the tourism destinations of Japanese travellers and the tourism regions of the Czech Republic with respect to the overnight stays of Japanese travelers are given. The outcome of the practical part is the evaluation of a questionnaire about the outbound Japanese tourism and a forecast of the future trends of the number of Japanese travellers visiting the Czech Republic.
Klíčová slova: Tourism; Economics; Czech Republic; Prague; Japanese

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu