Komunikační strategie firmy ZOOT

Autor(ka) práce: Tolarová, Anna
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
Předmětem bakalářské práce je komunikační strategie společnosti ZOOT a.s. Jedná se o původně českou společnost podnikající v odvětví módy. Společnost nabízí své produkty přes e-shop s možností vyzkoušení na výdejnách. ZOOT a.s. byla donedávna označována za rychle rostoucí společnost, ale její dlouhodobě neudržitelný způsob vedení nebyl e-shop schopen učinit ziskovým. Nyní se společnost nachází ve fázi restrukturalizace po tříměsíčním moratoriu a neschopnosti splácet své závazky. Cílem bakalářské práce je zhodnotit komunikační strategii firmy ZOOT a.s. a posoudit její vnímání zákazníky. Teoretická část bakalářské práce se zabývá marketingovým a komunikačním mixem a jednotlivými nástroji tvořící komunikační strategii firem. Praktická část bakalářské práce charakterizuje společnost ZOOT a.s. zkoumá její měnící se komunikační strategii. Zahrnuje též dotazníkové šetření na zjištění postojů respondentů ke společnosti a její činnosti. Součástí bakalářské práce jsou doporučení a návrhy na zlepšení komunikace.
Klíčová slova: komunikace; komunikační strategie; e-shop; výdejna; ZOOT
Název práce: Communication strategy of the company ZOOT
Autor(ka) práce: Tolarová, Anna
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
The subject of this thesis is the communication strategy of the company ZOOT. It is originally a Czech fashion company. The company offers its products via e-shop with possibility to try out at the store. Until recently, ZOOT has been referred to as a fast-growing company, but its long-term unsustainable management approach has not been able to make the company profitable. Now the company is in a restructuring phase after a three-month moratorium and inability to pay its liabilities. The aim of this thesis is to evaluate the communication strategy of the company ZOOT and assess its perception by customers. The theoretical part of the thesis deals with the marketing and communication mix and with the individual tools forming the communication strategy of companies. The practical part of the bachelor thesis is characterized by the company ZOOT and examines her changing communication strategy. This part also includes a questionnaire survey to identify respondents' attitudes to the company and its activities. The thesis is supplied with recommendations and suggestions for improvement of the company’s communications.
Klíčová slova: communication; communication strategy; e-shop; ZOOT; store

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací