Sektor osobních elektrických automobilů v Číně: význam, výzvy a perspektivy

Autor práce: Mašata, Adham
Vedoucí práce: Neumann, Pavel
Osoba oponující práci: Vošta, Milan

Název práce: Sektor osobních elektrických automobilů v Číně: význam, výzvy a perspektivy
Abstrakt: Diplomová práce charakterizuje automobilový průmysl Čínské lidové republiky se zaměřením na technologii elektrických vozů. Práce má za cíl identifikovat a prezentovat faktory, které Číně umožnily získat přední příčku co se týče výroby a prodejů v tomto automobilovém sektoru. Jsou zde analyzovány důvody pro elektrifikaci daného trhu a celkově vysvětlen jeho význam. Práce se dále zabývá státní politikou podpory elektromobility či přístupem čínských spotřebitelů k problematice. Současná vysoká úroveň daného trhu byla dosažena právě pomocí intenzivní propagace a podpory formou centrálního plánování a následným pozitivním přijetím čínskou společností.
Klíčová slova: Čína; automobil; e-auto; elektromobil ; elektromobilita

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Název fakulty: Fakulta mezinárodních vztahů
Název katedry: Katedra světové ekonomiky

Překlad názvu: Electric cars sector in China: Importance, Challenges and Perspectives
Abstrakt: The diploma thesis analyzes the automotive industry of the People's Republic of China focusing on electric car technology. It aims to identify and present the factors that allowed China to gain a leadership position in terms of production and sales in this automotive sector. The reasons for car market electrification are analyzed and its significance overall is explained. The work also deals with the state policy of promoting electro-mobility or Chinese consumers ' approach to the issue. The current high level of the market has been achieved through intensive promotion and support through central planning and a positive acceptance by Chinese society.
Klíčová slova: electromobility; China; automobile; e-car; electromobile

Název fakulty: Faculty of International Relations
Název katedry: Department of World Economy

Datum zadání práce: 15. 2. 2018
Datum podání práce: 28. 6. 2019
Datum obhajoby: 2019
Výsledek obhajoby: -

Hlavní práceSoubor bude zveřejněn po obhajobě

Identifikátor Odkaz identifikátoru je funkční pouze u obhájených prací.