Ocenění podniku KAMAX s.r.o. se zaměřením na generátory hodnoty

Název práce: Ocenění podniku KAMAX s.r.o. se zaměřením na generátory hodnoty
Autor(ka) práce: Slavík, Vojtěch
Vedoucí práce: Maříková, Pavla
Oponenti práce: Brabenec, Tomáš
Hlavním cílem diplomové práce je ocenění podniku KAMAX s.r.o. k datu 1. 1. 2018. Ocenění je zpracováno na bázi investiční hodnoty tzv. pro konkrétního investora (skupinu KAMAX Werke Rudolf Kellermann GmbH und Co). Diplomová práce klade důraz a detailněji rozebírá generátory hodnoty, které hrají klíčovou roli pro sestavování finančního plánu, jenž je následně použit jako jeden ze vstupů pro ocenění metodou DCF equity. Jako doplňkové metody ocenění je použita metoda tržního porovnání a metoda účetní hodnoty. Předmětem činnosti KAMAX je výroba vysokopevnostních šroubů určených výhradně do automobilového průmyslu.
Klíčová slova: Ocenění podniku; DCF Equity; strategická analýza; finanční plán; KAMAX
Název práce: Business valuation of KAMAX s.r.o. with focus on value generators
Autor(ka) práce: Slavík, Vojtěch
Vedoucí práce: Maříková, Pavla
Oponenti práce: Brabenec, Tomáš
The main aim of this thesis is business valuation of the company KAMAX s.r.o. based on the investment value (For group KAMAX Werke Rudolf Kellermann GmbH und Co). Date of valuation of the company is 1/1/2018. The diploma thesis specifically emphasizes and analyzes in detail value generators, which play a key role in drawing up a financial plan, which is subsequently used as one of the inputs for valuation by the DCF equity method. The market valuation method and the book value method are used as supplementary valuation methods. The business of KAMAX is the production of high-strength fasteners intended exclusively for the automotive industry.
Klíčová slova: Company valuation; strategic analysis; KAMAX; DCF Equity; financial plan

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku