Autor práce: Izmailova, Ksenia
Vedoucí práce: Kolář, Petr
Osoba oponující práci: Hayová, Hanna

Název práce: Udržitelnost v námořní a intermodální přepravě: management zpětných toků použitých balení
Abstrakt: Tato diplomová práce se zabývá problematikou zpětných toků použitých balení v rámci námořní a intermodální přepravy. V teoretické části jsou vysvětleny pojmy zelené a reversní logistiky, cirkulární ekonomiky a intermodální přepravy. Dále je pojednáno o metodách procesního managementu, konkrétně o nástroji procesních map. Praktická část je zaměřena na uplatnění veškerých vyjmenovaných nástrojů na konkrétním příkladu vracení lahví Corona. Zmapování procesu vrácení a jeho kritické zhodnocení poskytuje detailní přehled logistického uspořádání organizace zpětných toků. V závěru jsou předložena možná řešení úzkých hrdel procesu a jsou vyjmenovány návrhy na zlepšení.
Klíčová slova: Námořní přeprava; udržitelnost; cirkulární ekonomika

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra logistiky

Překlad názvu: Sustainability in Maritime Logistics: Return Flow Management of Used Packaging
Abstrakt: This thesis deals with the return flow of used packaging through various intermodal transport mediums. The theoretical section explores the concepts of green and reverse logistics, the circular economy and intermodal transport. Following this, the methods of process management with a specific focus on the process map tool are included. The practical section uses Corona bottles as a case study to analyse these methodological tools in practice. The mapping of the return process followed by its critical evaluation provides a detailed overview of the logistics challenges of the return flow process. The thesis concludes with some solutions to the bottlenecks in the process and some proposals for improvement are discussed.
Klíčová slova: Maritime transportation; sustainability; circular economy

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Management
Název fakulty: Faculty of Business Administration