Optimalizace dostupnosti zásob na skladě

Název práce: Optimalizácia dostupnosti zásob na sklade
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom práce je navrhnúť systém a opatrenia, ktoré vo vybranej spoločnosti XYZ.cz a.s. povedie k vyššej dostupnosti zásob na sklade s predpokladom minimálnych nákladov, a to na základe analýzy súčasného stavu vo vybranej spoločnosti. V teoretickej časti je popísaná podstata elektronického obchodovania, teórie zásob, plánovania dopytu, nákupného procesu a napokon sú popísané analýzy diferenciácie zásob a systémy riadenia zásob. Druhá, praktická časť, sa najskôr venuje analýze plánovania dopytu s využitím metód kĺzavého priemeru a exponenciálneho vyrovnania, ktoré sú vzájomne porovnané. Ďalej sa práca venuje analýze nákupného procesu a návrhom na zmeny v týchto procesoch. Napokon práca popisuje a navrhuje nový systém riadenia zásob. Ten obsahuje diferenciáciu skladovaných položiek pomocou analýz ABC a XYZ a napokon aplikáciu vybraného systému doplňovania zásob.
Klíčová slova: elektronické obchodovanie; riadenia zásob; nákup; plýnovanie dopytu
Název práce: Optimization of inventory availability
Jazyk práce: Slovensky
The goal of this Master‘s Thesis is to suggest a new system and actions that will lead to a higher availability of warehouse inventory in company XYZ.cz a.s. with an assumption of minimal costs, based on analysis of the current situation in the selected company. The theoretical part describes the fundamentals of e-commerce, inventory theory, demand planning, purchasing process. The next step consists of the analysis of inventory differentiation and inventory management systems. The second part of this paper deals with the analysis of demand planning using moving average and exponential smoothing methods which are compared with each other. Furthermore, the work is devoted to the analysis of the purchasing process and proposals for changes in these processes. Finally, the thesis describes and proposes a new inventory management system. This part includes differentiation of inventory using ABC and XYZ analyzes and the application of selected inventory replenishment system.
Klíčová slova: e-commerce; inventory management; purchasing; demand planning
Název práce: Optimalizace dostupnosti zásob na skladě
Jazyk práce: Slovensky
Cílem práce je navrhnout systém a opatření, které ve vybrané společnosti XYZ.cz a.s. povede k vyšší dostupnosti zásob na skladě s předpokladem minimálních nákladů, a to na základě analýzy současného stavu ve vybrané společnosti. V teoretické části je popsána podstata elektronického obchodování, teorie zásob, plánování poptávky, nákupního procesu a nakonec jsou popsány analýzy diferenciace zásob a systémy řízení zásob. Druhá, praktická část, se nejprve věnuje analýze plánování poptávky s využitím metod klouzavého průměru a exponenciálního vyrovnání, které jsou vzájemně porovnány. Dále se práce věnuje analýze nákupního procesu a návrhem na změny v těchto procesech. Nakonec práce popisuje a navrhuje nový systém řízení zásob. Ten obsahuje diferenciaci skladovaných položek pomocí analýz ABC a XYZ a nakonec aplikaci vybraného systému doplňování zásob.
Klíčová slova: elektronické obchodování; řízení zásob; nákup; plánování poptávky

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská